Aidat Düzenlemesi

Değerli site sakinlerimiz,                                                                           

2022 İşletme Projesi’ni hazırlandıktan sonra, elektrik birim fiyatlarına iki defa zam yapılmış, bu zamların ortak alan faturalarına yansıması %127 olarak gerçekleşmiştir. Bu dönem içinde sarf malzemeleri fiyatlarında da ciddi artışlar olduğu malumunuzdur. Temmuz ayından geçerli asgari ücret ile ilgili yeni düzenlemelerle personel giderleri de artmıştır. Beklenmeyen bu gelişmeler sebebiyle, ocak ayında yayınlanan 2022 bütçesi sitemizin ihtiyaçlarını karşılamada yetersiz kalmıştır.

Öngörülemeyen bu gider artışlarını karşılayabilmek, elektrik, su ve doğalgaz faturalarını, SGK primleri ve muhtasar ödemelerini, tamir-bakım ve servis giderleri ile personel maaşlarını ödemelerinde aksaklık yaşanmaması, sitemizde sahip olduğumuz huzur ve konforu sürdürebilmek için 2022 yılı Temmuz-Aralık dönemi için yeni bir bütçe hazırlama zarureti doğdu.

Kat Mülkiyeti Kanunu 20. maddesine göre hazırlanan ve 2022 yılı 1 Temmuz’dan geçerli yeni aidat miktarlarını aşağıdaki tabloda görebilirsiniz. Bu yeni altı aylık işletme projesi ile Ocak 2022 de yayınlanan yıllık bütçe revize edilmiştir.

Yeni bütçe hesaplanırken, ortak alan elektrik giderleri, geçmiş 6 ayın ortalaması referans alınarak hesaplandığı için yılsonuna kadar elektrik birim fiyatlarında bir değişiklik olmaz ise elektrik farkı borçlandırması yapılmayacaktır.

Yeni aidat avans listesini aşağıdaki tabloda görebilirsiniz. Hizmet ve faaliyetlerimizin aksamaması için aidat ödemelerinin her ayın 5’ine kadar yapılması oldukça önemlidir.

Bu beklenmedik fiyat artışlarının hepimizi rahatsız ettiği bu dönemde elektrik sarfiyatı başta olmak üzere birçok giderde kısıtlama yapılarak önemli ölçüde bir tasarruf sağlanmıştır. Bu konularda gördüğünüz olumsuzlukları ve dilek/şikâyetlerinizi 05498707499 numaralı WhatsApp hattına veya bilgi@bizimevler6sitesi.com e-posta adresine yazarak ya da Bizimevler 6 Site Yönetimi mobil uygulamasını, telefonunuza indirerek uygulama üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz. Sitemiz ile ilgili tüm duyuruları ilan panolarından ve web sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Ailece sağlıklı ve huzurlu günler diler, saygılarımızı sunarız.

Murat Odabaş

Yönetim Kurulu Başkanı