Balkonlar ile ilgili duyuru

Değerli site sakinlerimiz,

Sitemizde şikâyete sebep olan birkaç hususu sizlere hatırlatmak istiyoruz.

1- Pencere ve balkonlardan aşağı atılan sigara izmaritleri, rüzgârın da etkisiyle alt katlardaki balkonlara, hatta açık pencerelerden içeriye girerek yangına sebep olabilir. Yerdeki bir site sakininin veya çocuğun üstüne düşebilir. Bunun için hiçbir şekilde sigara izmariti atmayınız.

2- Pencere ve balkonlardan atılan çöpler alt katlardaki komşularınızın balkonlarına düşerek onları rahatsız edebilir. Küçük de olsa hiçbir şekilde çöpleri aşağı atmayınız.

3- Üst katlardan atılan sert cisimler aşağıdaki bir site sakinine isabet ederek yaralanmaya sebep olabilir. Buna da azami ölçüde dikkat ediniz.

4- Balkonların yıkanması sebebiyle alt katlara yoğun bir şekilde su gitmekte ve bu durum komşularınızda rahatsızlığa sebep olmaktadır. Kesinlikle balkonları suyla yıkamayınız. Bunun yerine silerek temizlemeyi tercih ediniz.

5- Balkonlara halı veya kilim asmak kesinlikle yasaktır. Asılan halı ve kilimler görüntü kirliliğine sebep olmakla birlikte, daha da önemlisi aşağı düşmesi durumunda büyük bir tehlike arz etmektedir. Yüksek katlardan düşen bir halı veya kilim ağır yaralanmalara hatta ölüme sebep olabilir.

6- Pencere ve balkonlardan sofra bezi, çarşaf, yolluk gibi şeyleri kesinlikle silkelemeyiniz.

Bilginize sunar, sağlıklı ve huzurlu günler dileriz.